ArtFest Făgăraș 2018: un festin cultural, în inima României

Cetatea Făgărașului își va deschide porțile pentru evenimente culturale de top, între 21 și 24 iunie 2018.

Primăria Făgăraș și Asociatia Culturala ArtRaising anunță organizarea ArtFest Făgăraș, un festin cultural găzduit de Cetatea Făgărașului, între 21-24 iunie, 2018.

Beneficiind de sprijinul Ambasadei Statelor Unite ale Americii in România, prima ediție ArtFest Făgăraș va aduce publicului o varietate de evenimente culturale de cea mai bună calitate: de la proiecții de filme clasice americane, spectacole de teatru, concerte, evenimente sportive, până la dezbateri despre istoria Tării Făgărașului și a tradițiilor sale.

ArtFest Fagaras este organizat de Asociatia Culturala ARTRaising, cu sprijinul exclusiv al Primariei Faragas si al Ambasadei Statelor Unite ale Americii in Romania, cu scopul de a transforma orasul, pentru cîteva zile, intr-un centru cultural al României, în beneficiul comunității locale.

Programul complet al Festivalului va fi anuntat in perioada urmatoare. Mai multe detalii pe www.artraising.ro, https://www.facebook.com/ArtFestFagaras/.