Piesa de teatru ”D-ale carnavalului”

Luni, 8 aprilie 2019, de la ora 19:00, la Casa de Cultura Făgăraș se va juca cea mai spectaculoasă și mai plină de suspans comedie a lui I. L. Caragiale – D’ALE CARNAVALULUI, o producție Teatrul Principal București.
În haine noi, cu pasiuni amoroase zgomotoase, cu bilețele de amor rătăcite, cu amante iubitoare și amanți răzbunători și, nu în ultimul rând, cu o distribuție excelentă și o regie ingenioasă.
Din distribuție fac parte actori cunoscuti, precum: Dan Tudor, Manuela Hărăbor, Tudorel Filimon, Corina Danilă, Gabriel Fătu, Florin Dobre, Ionut Gurgu, Marius Furtuna sau Vlad Valciu. Regia: Dan Tudor. Scenografia: Corina Grămoșteanu.
Preț bilet 40 LEI. Preț redus 30 LEI (pentru locurile din rândurile N – R)
Biletele le puteți achiziționa de la Casa de Cultură Făgăraș, secretariat, etaj 1, de luni – vineri între 09.00 – 17.00.
Informații și rezervări la tel. 0268 211 929.