Piesa de teatru ”Mă tot duc…” cu Oana Pellea și Mihai Gruia Sandu

Vă invităm la piesa de teatru ”Mă tot duc…” cu Oana Pellea și Mihai Gruia Sandu în data de 23 aprilie 2018, ora 19.00.
”Mă tot duc…” este un experiment încântător de teatru original. Într-un spațiu scenic simplu, lipsit de orice obiect, îmbrăcat în negru, veți întâlni un cuplu care încearcă să-și rezolve neînțelegerile intimităților, abordând masca unor clovni ce sunt într-un amuzant dar și dramatic emoționant conflict.
Cu finețe și poezie este astfel tratat un conflict al existenței unui cuplu în pragul destrămării.
Comedia explozivă a unor situații stârnește rasul, ce încremenește când cei doi renunță pentru câteva secunde la nasul cel roșu al clovnului ce le maschează suferința. Greu de găsit sunt cuvintele de prețuire care să poată defini superbele evoluții ale Oanei Pellea și ale lui Mihai Gruia Sandu.
Preț bilet 30 LEI. Preț bilet 15 Lei (elevi și pensionari)
Biletele se pot achiziționa de luni – vineri între orele 9.00 – 17.00 de la Casa de Cultură Făgăraș, secretariat, etaj 1.
Informații și rezervări la tel. 0268 211 929.