Piesa de teatru ”TE IUBESC…DAR NU PE TINE”

Pe 14 noiembrie 2017, de la ora 19.00 se va juca piesa „Te iubesc, dar nu pe tine!”, la Casa de Cultură Făgăraș.

Subiectul dulce-amar, dar mereu actual, este dezvoltat în registru comic de o distribuţie irezistibilă: Paula Chirilă/Alina Chivulescu, Leonid Doni, Anca Dinicu/Doina Teodoru şi Andreas Petrescu.

Inspirată din situaţii de viaţă la care fiecare s-a gândit sau le-a trăit, „Te iubesc, dar nu pe tine” completează seria comediilor scrise de Andreas Petrescu, în care de la naivitate la situaţii amuzante imposibil de reale, nu e decât un pas.

Şirul de replici şi întâmplări ce te vor face să râzi cu lacrimi este declanşat de întâlnirea accidentală dintre un barbat acompaniat de amantă şi nevasta lui, însoţită de iubitul ei.

Din punctul în care fiecare dintre cei doi încearcă să îşi ascundă perechea neoficilă, situaţia scapă de sub control, iar comedia îşi intră în drepturi.

Preț bilet 30 LEI. Preț bilet pentru elevi și pensionari 15 LEI. Intrarea gratuită pentru pesroane cu dizabilități.

Biletele se găsesc la Casa de Cultură Făgăraș, secretariat, etaj 1, de luni – vineri între orele 09.00 – 17.00.